Stowarzyszenie

Stowarzyszenie „Nadbużańskie Dwory i Pensjonaty” powstało z inicjatywy właścicieli dworów i pensjonatów położonych w Dolinie Bugu i jej sąsiedztwie.

Głównym celem stowarzyszenia jest wspólna działalność na rzecz rozwoju turystyki i promocji naszej „małej ojczyzny”. Propagowanie określonego standardu jakości usług z naciskiem na „podlaską gościnność”, zachowanie tradycji kulturowych i kulinarnych. Założenia realizowane są poprzez wspólną organizację imprez kulturalnych, rozrywkowych, warsztatów kulinarnych i innych.

Skupiamy wokół siebie ludzi dobrej woli, którym zależy na tym, aby ludzie z zewnątrz postrzegali nasze miejsca jako atrakcyjne turystycznie pod wieloma względami. Naszym atutem jest naturalność, otwartość, prostota w dobrym tego słowa znaczeniu, dobre położenie komunikacyjne z centrum Polski oraz wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia naszych miejsc: Domu Gościnnego Wygoda i Uroczyska Zaborek w Janowie Podlaskim, Dworku nad Bugiem w Bublu Grannie, Dworu Zaścianek w Borsukach i Dworu Zabuże, Galeria Autorska Macieja Falkiewicza, które tworzą niezapomniany klimat Nadbużańskiego Podlasia.

Data założenia

Stowarzyszenie powstało w kwietniu 2011 r.

Zarząd

Prezes Zbigniew Aftaruk
Vice Prezes Dariusz Wojcieszuk
Vice Prezes Artur Bieńkowski

Członkowie