Znani i lubiani – Waldemar Maciej Robak

Urodzony na Podlasiu w Siemiatyczach. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Lublinie i Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Fagocista i saksofonista. Dziś nauczyciel klasy saksofonu w Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia w Białej Podlaskiej oraz dyrektor tej placówki.

Waldemar Maciej Robak

Inicjator wielu przedsięwzięć związanych z edukacją muzyczną takich jak:

  • cykliczne koncerty „Muzyka u Radziwiłłów” które odbywają się nieprzerwanie od 1997 roku. Wykonawcami tych koncertów są uznani muzycy polscy oraz zagraniczni. Często zapraszani są wybitni studenci Akademii Muzycznych z całego kraju. Odbyło się już ponad 150 takich koncertów.
  • Festiwal Instrumentów Dętych, co roku na wiosnę. W ubiegłym roku była 15 edycja.
  • Podlaska Orkiestra Kameralna złożona z uczniów i absolwentów bialskiej szkoły muzycznej.

Dzięki jego kilkuletnim staraniom w Białej Podlaskiej otwarta została szkoła muzyczna II stopnia.

Oprócz muzyki wielką namiętnością Maćka są konie i historia. Ma rodzinną stajnię w której hoduje konie. Wspólnie z żoną Elą i córką Anną kultywuje polskie tradycje kawaleryjskie. Obaj synowie – muzycy Filip teoretyk i saksofonista, Michał klarnecista na razie nie przejawiają ciągot do jeździectwa. Ala jak sam mówi jest to tylko kwestia czasu.

Maciek jest członkiem stowarzyszenia Konna Straż Ochrony i Tradycji z Międzyrzeca Podlaskiego oraz dowódcą Szwadronu Biała Podlaska. Wspólnie z koleżankami i kolegami ze stowarzyszenia organizuje rajdy konne i imprezy patriotyczne.

Często można go spotkać w siodle przemierzającego wraz z Elą podlaskie trakty.

Jedna myśl nt. „Znani i lubiani – Waldemar Maciej Robak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *